Planowane spotkanie firmowe warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej firmy cateringowej, która będzie mogła zapewnić wyśmienite posiłki dla jego uczestników. Czym warto się kierować, wybierając ofertę cateringu?

Impreza firmowa – kiedy warto zdecydować się na catering?

Konferencje, szkolenia, sympozja, bankiety czy też imprezy integracyjne – to jedynie parę przykładów spotkań odbywających się w biznesowym gronie

W przypadku, gdy mają one również obejmować poczęstunek, warto zdecydować się na odpowiednią ofertę – urządzenie wydarzenia w restauracji lub też skorzystanie z usług cateringowych.

Catering jest obecnie bardzo popularny, ponieważ pozwala on na dostarczenie wyśmienitych dań w praktycznie każde miejsce i urządzenie udanego spotkania firmowego w wielu lokalizacjach, na przykład w centrum konferencyjnym, w plenerze.

Dobry catering dla firm – jaką ofertę wybrać?

Aktualnie na rynku działa wiele firm cateringowych, dlatego przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Oferta firmy cateringowej

Najważniejszą kwestią przy wyborze firmy cateringowej jest zapoznanie się z jej ofertą i dopasowanie jej do własnych potrzeb.

Firmy cateringowe, na przykład jak gastro-tour-serwis.pl z Krakowa, mogą zagwarantować klientom dostęp do rozbudowanej oferty usług, które dotyczą nie tylko przyrządzenia pysznych posiłków.

Dodatkowo, poza dostarczeniem dań do klienta, firma cateringowa może zaoferować między innymi wypożyczenie mebli eventowych jak stoły, krzesła, wypożyczenie zastawy stołowej, wypożyczenie namiotów eventowych czy obsługa kelnerska. To zatem bardzo szeroka gama usług, które pozwalają na urządzenie udanego wydarzenia – również w plenerze.

Dostępne dania w firmie cateringowej

Ważną kwestią jest też sprawdzenie menu proponowanego przez firmę cateringową. Warto wtedy zwrócić uwagę na kwestie związane z rodzajem serwowanych dań oraz ich formą.

Obecnie bardzo popularne są nie tylko dania kuchni polskiej, ale również te czerpiące z kulinarnych tradycji innych krajów, przykładowo z kuchni francuskiej, azjatyckiej czy włoskiej.

Wydarzenie może odbywać się zarówno w formie standing party ze szwedzkim stołem, natomiast firmy cateringowe mogą też urządzić dla klientów uroczyste eventy wraz z obsługą kelnerów.

Opinie na temat firmy cateringowej

Wybierając firmę cateringową, warto także sprawdzić opinie na jej temat. Dzięki nim można ocenić, czy konkretna oferta jest warta uwagi.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że usługa będzie na najwyższym poziomie, warto zdecydować się na firmę cateringową, która na rynku jest już od wielu lat i doceniana jest przez klientów ze względu na wysoką jakość obsługi, na przykład jak gastro-tour-serwis.pl.

Liczba osób, którą może obsłużyć firma cateringowa

Gdy zamierzamy urządzić wydarzenie na większą liczbę osób, w takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firmy, która będzie mogła wtedy obsłużyć wszystkich gości.

Największe firmy cateringowe mogą zaoferować swoim klientom obsługę wydarzeń nawet na kilku tysięcy gości, na przykład podczas dużych eventów plenerowych czy konferencji.

Cena usług cateringowych

Koszty dotyczące usług cateringowych mogą być zróżnicowane i są one zależne od wielu czynników, między innymi od wybranego menu, liczby gości czy dodatkowych usług.

Gastro Tour

Firma cateringowa na wesele – kiedy warto i jak wybrać najlepszą?

Catering na wesele jest coraz częściej wybieraną usługą przez pary planujące się pobrać. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na obsługę cateringową? Na co patrzeć, gdy poszukuje się dobrej firmy?

Kiedy warto zamówić catering na wesele?

Usługi cateringowe pozwalają na zaopatrzenie w wyśmienite posiłki wielu wydarzeń. Wśród nich znajdują się również przyjęcia weselne.

Catering na wesele jest usługą, która pozwoli na urządzenie wyjątkowego przyjęcia wtedy, gdy ma ono odbyć się w miejscu nieserwującym żywności. Wtedy, aby goście mogli zakosztować w pysznych daniach, warto zamówić catering.

Usługa ta jest bardzo popularna między innymi wtedy, gdy planuje się urządzić wesele w plenerze – w swoim ogrodzie lub w innej wynajętej przestrzeni. Sprawdza się również wtedy, gdy przyjęcie ma odbyć się w budynku, gdzie nie oferuje się usług gastronomicznych, na przykład w zabytkowym zamku, pałacu, na efektownej sali.

Wobec tego usługa cateringowa może świetnie sprawdzić się na wiele okazji, gdy planuje się uroczyste przyjęcie weselne.

Jak wybrać dobry catering weselny?

Obecnie na rynku działa wiele firm cateringowych świadczących usługi podczas wesel. Jedną z nich jest firma Gastro Tour, która od lat zajmuje się ich urządzaniem w Krakowie i w pobliskich miejscowościach.

Wybierając ofertę firmy cateringowej, warto przede wszystkim uwzględnić jej usługi.

Aktualnie w firmach cateringowych można zamawiać nie tylko posiłki z dostawą pod wyznaczony adres. Również firmy te mogą zaoferować gościom dodatkowe usługi, dzięki którym wydarzenia są wyjątkowe.

Przykładowo firma Gastro Tour może zapewnić klientom dostęp do usług polegających na wynajmie zastawy stołowej oraz mebli eventowych, dlatego nie trzeba troszczyć się o nie samemu. Również może ona wynająć namioty eventowej na wesela plenerowe.

Duże znaczenie ma również oferowane menu i sposób jego serwowania. Firmy cateringowe mogą dostarczać posiłki w formie szwedzkiego stołu – goście wtedy wybierają sami jedzenie spośród tego prezentowanego na specjalnych stołach. Można również zdecydować się na opcję z obsługą kelnerską. Wtedy posiłki są donoszone przez kelnerów na stoły gości.

Najczęściej na wesela wybierane są dania kuchni polskiej, jednak można zdecydować się również na inne propozycje w menu, na przykład na dania inspirowane kuchnią azjatycką, włoską, hiszpańską.

Również warto sprawdzić, jak duże imprezy obsługuje firma cateringowa. W przypadku firmy Gastro Tour największe wydarzenia, które obsługiwali jej pracownicy, liczyły sobie kilka tysięcy osób! Oczywiście, wesela organizuje się na mniejszą liczbę gości, ale warto sprawdzić, czy może ona poradzić sobie z przyjęciem na około setkę osób.

Warto także zwrócić uwagę na opinie na temat firmy cateringowej. Dzięki nim można ocenić, czy będzie ona godna zaufania i mogła przygotować uroczystą imprezę, która na długi czas zapadnie w pamięć pary oraz gości na przyjęciu.

Ile kosztuje catering na wesele?

Koszty związane z cateringiem są zróżnicowane i wyceniane indywidualnie, dlatego najlepiej zwrócić się do firmy cateringowej o wycenę. Na koszty wpływają głównie wybrana opcja cateringu, liczba gości oraz dodatkowe usługi.

Zwykle koszty rozpoczynają się od około 100 złotych za osobę w przypadku krótkiego poczęstunku, natomiast w przypadku większych przyjęć ceny mogą przekraczać 200 złotych za jednego gościa.

Koszty będą wyższe również w przypadku zamówienia dodatkowych usług w firmie cateringowej, na przykład przy wynajęciu wyposażenia niezbędnego do urządzenia przyjęcia w plenerze.