Czy warto podjąć współpracę z agencją nieruchomości, a może lepiej działać na własną rękę i samodzielnie znaleźć sobie mieszkanie na wynajem lub nowego najemcę? Na te pytania odpowiada ekspert z agencji nieruchomości w Krakowie ap7.pl.

Plusy zatrudnienia agencji nieruchomości

Ekspert z agencji nieruchomości w Krakowie ap7.pl do najważniejszych plusów zatrudnienia wykwalifikowanych pośredników zalicza wygodę i oszczędność czasu. Wiele osób posiada mieszkanie na wynajem lub sprzedaż w mieście, w którym na co dzień nie przebywa. Zatrudnienie agencji, by wyszukały nowego najemcę lub kogoś chętnego do kupna nieruchomości, oszczędza wiele czasu i nerwów. W obecnej, pandemicznej rzeczywistości trudno o znalezienie kogoś wypłacalnego szybko i skutecznie. Eksperci z agencji nieruchomości działają efektywnie i maksymalnie skracają czas, w jakim znajdują kogoś chętnego. 

Kolejne plusy, przemawiające za tym, by zatrudnić agencję nieruchomości, to bezpieczeństwo. Pośrednicy korzystają z wszelkich dostępnych metod, by sprawdzić wypłacalność potencjalnego najemcy lub kupującego. Selekcja kandydatów przebiega kilkuetapowo, by uzyskać pewność o ich stabilnej sytuacji finansowej. 

Stały, pewny dochód na konto – bez konieczności zamartwiania się czy przypomnienia o płatnościach – to następna mocna strona. Agencja nieruchomości czuwa przez cały czas, kiedy najemca wynajmuje nieruchomość i dba, by opłacał on terminowo wszelkie należności. W imieniu właściciela podejmuje też inne działania, np. naprawę bieżących usterek lub remont czy odmalowanie pokoi przed ponownym wynajęciem.