Nowe domy szeregowe w Krakowie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Co oferują firmy deweloperskie? Na jaką cenę trzeba się przygotować?

Domy szeregowe, czyli szeregówki to dzisiaj popularny wybór wśród osób, które chciałyby zamieszkać w domu, jednak zależy im na przystępnych cenach zakupu nieruchomości.

 

Kiedy warto zdecydować się na dom szeregowy?

Zakupienie domu szeregowego związane jest z wieloma zaletami, lecz warto pamiętać o tym, że ma ono także kilka wad, które trzeba będzie wtedy wziąć pod uwagę.

 

Przede wszystkim atutem tego typu domów jest przestrzeń, jaką oferują. W domu szeregowym można poczuć się jak w zwykłym domu. Do dyspozycji są duże pomieszczenia, a także ogród. Można też zaparkować samochód we własnym garażu.

 

Minusem mieszkania w domu szeregowym są sąsiedzi za ścianą, co może być minusem tak, jak w przypadku mieszkania na osiedlu. Oczywiście, dużo zależy od sąsiedztwa, lecz można trafić na sąsiadów, którzy często hałasują.

 

Ile kosztują domy szeregowe w Krakowie?

Gdy chodzi o domy szeregowe Kraków oferuje je w cenach rozpoczynających się od około 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Zazwyczaj średnia cena wynosi około 8-8,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

 

Przykładowo za dom szeregowy o powierzchni 83 metrów kwadratowych zlokalizowany na Bieżanowie trzeba będzie zapłacić około 695 tysięcy złotych.

 

Taniej można zakupić dom szeregowy położony w miejscowościach pod Krakowem. W tym przypadku ceny wnoszą nawet około 5,5-6 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy, zatem w cenie około 700 tysięcy złotych można zakupić dom o powierzchni nawet 120 metrów kwadratowych.

 

Gdzie kupić dom szeregowy w Krakowie?

Obecnie nieruchomości jak domy szeregowe Kraków oferuje w wielu lokalizacjach, dlatego też przed zdecydowaniem się na zakupienie takiej nieruchomości warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi opcjami.

 

Oferty nowych domów szeregowych od deweloperów można sprawdzić już teraz na ich stronach internetowych.