Druki hotelowe doskonale nadają się do wielu obiektów noclegowych – nie tylko hoteli. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Co się do nich zalicza? Gdzie są one dostępne? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące druków dla hoteli!

Czym są druki hotelowe?

Rodzaj druków jak druki hotelowe przeznaczony jest przede wszystkim dla obiektów noclegowych, na przykład dla hoteli, willi, pensjonatów, apartamentów.

Celem tego typu druków jest głównie informowanie, ale również mogą one spełniać funkcje marketingowe, pomagając w promocji obiektu.

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane druki dla hoteli mogą zatem sprawić, że obiekt może wtedy zadbać o swoją rozpoznawalność i zbudować pozytywny wizerunek w oczach klientów.

Dlaczego warto wybrać druki dla hoteli?

Zamówienie druków hotelowych związane jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wśród najważniejszych zalet druków hotelowych znajdują się:

  • Ułatwienie klientom poruszania się po obiekcie,
  • Przekazanie klientom innych istotnych informacji,
  • Poprawa wizerunku obiektu w oczach jego klientów,
  • Kreowanie spójnego przekazu,
  • Zwiększenie rozpoznawalności obiektu,
  • Wsparcie dla działań reklamowych.

Dodatkowo druki dla hoteli można zamówić dzisiaj w bardzo atrakcyjnych cenach, więc warto zdecydować się na nie również pod tym względem. Dzięki temu pozwalają one na promocję obiektu bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów.

Rodzaje druków hotelowych

Do kategorii druków hotelowych można zaliczyć różne rodzaje wyrobów drukowanych, które są personalizowane na zamówienie klientów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

Wizytówki

Mogą być one umieszczone przy recepcji hotelowej oraz w pokojach. Pozwalają one na wypromowanie obiektu, pomagają w zapamiętaniu jego nazwy, zwiększają rozpoznawalność.

Menu restauracyjne

Spójne, dopasowane do estetyki całego obiektu i innych druków menu restauracyjne będzie doskonałym sposobem prezentacji oferty restauracji.

Zawieszki na drzwi

Są one stosowane między innymi w celu oznaczenia, że pokój jest zajęty, przeznaczony do sprzątania.

Notesy, papiery firmowe

Podręczne druki doskonałe do przygotowania notatek. Mogą być stosowane w recepcji, ale również mogą znajdować się w pokojach. Warto uzupełnić je także o długopisy z logo hotelu.

Etui na karty, klucze

Kartonikowe etui przeznaczone do noszenia kart do pokojów albo kluczy. Zapewniają dodatkową ochronę i budują pozytywny wizerunek obiektu.

Teczki

Stosowane na dokumenty firmowe, ale również sprawdzone podczas eventów odbywających się w obiekcie.

Ulotki

Reklamowe ulotki obiektu, które mogą być udostępnione w nim lub też w innych miejscach, by wspomagać jego promocję.

Uszlachetnianie i personalizacja druków hotelowych

Aby druki dla hoteli wyglądały efektownie, warto zdecydować się na te, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także poddawane procesowi uszlachetniania.

Uszlachetnianie może polegać na pokryciu papierów czy kartonów za pomocą błyszczących albo matowych folii, zastosowaniu złoceń albo srebrzeń, tłoczeń czy dekoracyjnych wycięć. Dzięki niemu można sprawić, że druki będą wyglądały bardzo atrakcyjnie i reprezentacyjnie.

Personalizacja druków polega na umieszczeniu na nich nadruków na zamówienie. Najczęściej na drukach umieszcza się wtedy logo hotelu oraz jego nazwę, lecz można też zastosować też inne motywy graficzne, treści. Druki są projektowane na zamówienie – projekt może przygotować grafik.

Gdzie zamówić druki dla hoteli?

Do złożenia zamówienia na druki hotelowe zaprasza drukarnia drukcyfrowy.krakow.pl, która umożliwia zakupienie ich przez internet.