Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest sposobem na uzyskanie jeszcze lepszych efektów u pacjenta. Kiedy jest ono stosowane?

Nowoczesna endodoncja umożliwia zredukowanie ryzyka wyrwania zęba nawet przy jego poważnym uszkodzeniu. W tym celu stosuje się również mikroskopy stomatologiczne, a procedura określana jest wtedy jako endodoncja mikroskopowa albo jako leczenie kanałowe pod mikroskopem. Gdy chodzi o leczenie jak endodoncja mikroskopowa Kraków to miasto, w którym można przeprowadzić je w wielu gabinetach oraz klinikach stomatologicznych.

 

Co to jest endodoncja mikroskopowa?

Endodoncją określa się dział somatologii, który skupia się na prowadzeniu leczenia uszkodzeń i chorób miazgi zębowej, czyli tkanki, która zlokalizowana jest we wnętrzu zęba.

 

Najczęściej leczenie kanałowe, nazywane też endodontycznym, prowadzone jest wtedy, gdy ząb jest mocno zniszczony przez próchnicę, jest on uszkodzony mechanicznie, na przykład ułamany, wybity, doszło do chorób jak zgorzel, ropień czy martwica miazgi zębowej.

 

Leczenie kanałowe może być również prowadzone jako endodoncja mikroskopowa. Termin ten odnosi się do leczenia kanałowego prowadzonego z wykorzystaniem mikroskopu, czyli urządzenia pozwalającego na powiększenie obrazu, w tym przypadku tkanek zęba.

 

Kiedy najczęściej stosuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne odbywające się z wykorzystaniem mikroskopu jest prowadzone w określonych przypadkach, gdy wymaga tego stan zęba.

 

Najczęściej do wskazań zaliczanych do leczenia kanałowego pod mikroskopem zaliczane są:

  • poważne uszkodzenie zęba na skutek zmian próchnicznych
  • wąskie oraz kręte kanały zębowe
  • reendo – konieczność ponownego wykonania leczenia kanałowego
  • pozostawienie w kanale zębowym fragmentu narzędzia
  • uszkodzenie kanału zębowego podczas leczenia

 

Również leczenie endodontyczne z użyciem mikroskopu może być wykonane w innych przypadkach, gdy konieczne jest zmniejszenie ryzyka związanego z tego typu procedurą.

 

Profesjonalna endodoncja mikroskopowa Kraków https://stomatologiaswiatkowska.pl/leczenie-kanalowe/ – wybierz sprawdzony gabinet lub klinikę stomatologiczną, aby otrzymać pomoc na najwyższym poziomie!

 

Jak odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Z punktu widzenia pacjenta korzystającego z leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu leczenie nie różni się od tego bez jego użycia.

 

Mikroskop używany jest przez stomatologa i znajduje się nad pacjentem podczas prowadzenia leczenia.

 

Gdzie można skorzystać z endodoncji mikroskopowej?

Dzisiaj takie zabiegi są prowadzone przede wszystkim w prywatnych gabinetach oraz w klinikach stomatologicznych. Narodowy Fundusz Zdrowia nie prowadzi ich refundacji, dlatego nie można skorzystać z nich w gabinetach współpracujących z NFZ.

 

Jeśli wskazana jest endodoncja mikroskopowa Kraków oferuje skorzystanie z zabiegu w różnych placówkach, których adresy można znaleźć na stronach internetowych.

 

Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie to jest związane z wyższym kosztem – zwykle trzeba będzie zapłacić za nie od około 600 zł do nawet 2000 zł w przypadku zębów mających kilka kanałów.