Konferencja

Sprzedaż może odbywać się nie tylko w sklepie – obecnie bardzo popularne są także stoiska handlowe. Jak założyć takie stoisko?

Sprzedają kosmetyki, gry komputerowe, akcesoria elektroniczne, a także służą jako punkty usługowe – nowoczesne stoiska handlowe są obecnie widoczne w praktycznie każdej galerii handlowej. Ustawione w alejkach zachęcają do zapoznania się z ofertą, a dla firmy są okazją do przyciągnięcia wielu nowych klientów. Aby stoisko handlowe rzeczywiście mogło być skutecznym wsparciem w sprzedaży, powinno być odpowiednio zaprojektowane, wykonane oraz promowane. Jak stworzyć takie stoisko, które będzie przyciągało klientów?

Z czego składa się stoisko handlowe?

Atrakcyjne stoiska handlowe natychmiast przyciągają wzrok. Zachęcają wtedy do bliższego zapoznania się z asortymentem oraz do dokonania zakupu. Stoiska handlowe najczęściej mają postać boksów, które otoczone są przeszklonymi półkami i wyposażone są w ladę. Zazwyczaj mają one wymiary około 3,5-4 metrów na 2 metry oraz wysokość około 150-160 cm. Oczywiście, dostępne są również stoiska handlowe w innych rozmiarach.

Witryny umieszczone w ścianach stoiska handlowego pozwalają na zaprezentowanie asortymentu. Najczęściej są one również podświetlane, dzięki czemu jest on jeszcze lepiej widoczny. Wewnątrz stoiska dostępne są również szuflady, półki do magazynowania towarów. Lada jest miejscem, w którym można zakupić asortyment – umieszcza się na niej komputer, kasę fiskalną, czytnik kart. Oczywiście, stoisko handlowe może mieć również inną konstrukcję. Przykładowo, może ono służyć jako miejsce do sprzedaży usług czy też do prowadzenia zabiegów manicure – wtedy umieszcza się przy nim płaskie blaty oraz stołki. 

Stoiska handlowe – gotowe i na wymiar

Firmy wykonujące stoiska handlowe mogą zaproponować swoim klientom zarówno gotowe konstrukcje – przygotowywane według konkretnego projektu, jak również mogą wykonać projekt i stoisko na zamówienie. W pierwszym przypadku stoisko handlowe jest niedrogie w zakupie – zwykle jest to wydatek kilkunastu tysięcy złotych, lecz to bardziej rozbudowane może kosztować już ponad 20 tysięcy złotych. Stoiska gotowe mają wszechstronne zastosowanie, na przykład mogą one służyć do sprzedaży kosmetyków, elektroniki czy produktów spożywczych. Dostępne są również stoiska usługowe.

Druga opcja, czyli stoiska handlowe wykonane na wymiar, są projektowane tak, aby odpowiadać potrzebom klienta. Wtedy zabudowa może być dostosowana specjalnie do jego wymagań, a także do miejsca ustawienia stoiska. To większy wydatek, lecz można otrzymać wtedy zabudowę dopasowaną pod każdym względem do zapotrzebowania.  Wraz ze stoiskiem można zamówić również jego oświetlenie, reklamę, na przykład przyciągające wzrok szyldy, podświetlane litery.

Gdzie zamówić stoisko handlowe?

Aktualnie realizacją stoisk handlowych zajmuje się wiele firm, które świadczą kompleksowe usługi w ramach ich projektowania oraz budowy i montażu. Z dostępnymi wariantami gotowych stoisk na sprzedaż oraz innymi realizacjami można zapoznać się bezpośrednio na stronach firm, na których dostępne są też ich dokładne wymiary, dane o materiałach, ceny.