co2 czyli dwutlenek węgla i jego zastosowanie w kosmetyceco2 czyli dwutlenek węgla i jego zastosowanie w kosmetyce

Szukasz sposobu na nadanie skórze młodzieńczego wyglądu? Sprawdź bliżej karboksyterapię, która obecnie jest jednym z hitów medycyny estetycznej.

Karboksyterapia jest znana w medycynie już od lat. Teraz używana jest również w gabinetach dermatologii estetycznej.

Czym jest karboksyterapia?

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla – CO2, czyli karboksyterapia, polega na dostarczeniu pod skórę tego związku. Nie stosuje się wtedy zatem żadnych substancji, co przekłada się na bardzo dobrą tolerancję procedury. Na skutek wprowadzenia pod skórę CO2 dochodzi do pojawienia się zmian na poziomie tkankowym. Zwiększa się przepływ krwi oraz tlenu, a wraz z nimi do obszaru poddanego tej procedurze przedostaje się też więcej składników odżywczych potrzebnych komórkom do regeneracji. Dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę jest wydalany w naturalny sposób.  Taka procedura jak karboksyterapia prowadzona jest z naciskiem na odmładzanie skóry twarzy, ale warto wskazać, że zapewnia ona również inne efekty, aby uzyskać atrakcyjny wygląd.

Na jakich obszarach można wykonać zabieg karboksyterapii?

karboksyterapia jest zabiegiem o uniwersalnym zastosowaniu, który może być prowadzony w różnych obszarach. Najczęściej wykonuje się ją w poniższych okolicach:

  • twarz
  • okolice oczu
  • szyja
  • dekolt
  • doje

Karboksyterapia – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Ze względu na swoje działanie karboksyterapia jest polecana na różne niedoskonałości skórne. Także można stosować ją w celach profilaktycznych – wydłużana ona młodość skóry, więc może ona prezentować się atrakcyjnie na długi czas.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu medycznym dwutlenkiem węgla znajdują się:

  • zwiotczenia, brak jędrności skóry
  • poszarzała, ziemista cera
  • cienie pod oczami
  • worki i obrzęki pod oczami
  • opuchlizna widoczna przy oczach
  • zmarszczki

Zabieg jak karboksyterapia może być wykonany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Jak odbywa się zabieg karboksyterapii?

Procedura nie jest skomplikowana i jest przy tym bezpieczna, dlatego nie powoduje ona pojawienia się poważnego ryzyka skutków ubocznych. Przed zabiegiem skóra jest odpowiednio oczyszczana, a następnie specjalista wprowadza pod skórę cienką igłą medyczny dwutlenek węgla. Obszar ten podczas wprowadzania gazu jest lekko wypukły, ale następnie symptom ten zanika. Może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, obrzęk. Najczęściej wykonanie karboksyterapii nie jest związane z dolegliwościami bólowymi. Po zabiegu można natychmiast wrócić do swoich codziennych czynności. Warto wskazać, że karboksyterapia prowadzona jest z użyciem specjalnego urządzenia, które automatycznie dozuje ilość dwutlenku węgla. Dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, gdy pod skórę wprowadza się zbyt dużą ilość tego związku. To także przekłada się na większe bezpieczeństwo zabiegu.

Efekty karboksyterapii

Dzięki zabiegowi karboksyterapii można uzyskać bardzo dobre efekty w odmłodzeniu skóry, a także wspierać ją w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej – anti-aging. Skóra po zabiegu jest bardziej napięta, zanikają zmarszczki, a także uzyskuje atrakcyjny, jednolity koloryt. W przypadku wykonania zabiegu w okolicach oczu można wtedy także zredukować widoczne przy nich niedoskonałości jak worki, obrzęki, cienie czy zmarszczki.