Szukasz pomysłów na aktywne zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu? A może poszukujesz pomysłów na chłodniejsze miesiące? Kraków ma wiele miejsc, które warto odwiedzić. Zobacz przygotowane przez nas propozycje!

Place zabaw w Krakowie

Wyjście na plac zabaw z dziećmi to doskonały sposób, by zapewnić maluchowi dawkę ruchu. Kraków pełen jest ciekawych placów zabaw, więc nie warto ograniczać się jedynie do tych, które znajdują się w pobliżu, ale również odwiedzić te w oddalonych od miejsca zamieszkania dzielnicach.

 

Na placach zabaw dzieci mogą skorzystać z najróżniejszych atrakcji, między innymi z huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic, ścianek do wspinania się, a to jedynie parę propozycji, które czekają na najmłodszych.

 

Najlepiej zdecydować się na parki oferujące różnorodne atrakcje, na przykład oferują je place w Parku Lotników, plac w Parku Krakowskim, Parku Decjusza, Parku Dąbie czy przy Zalewie Nowohuckim. Jest zatem w czym przebierać!

 

Sportowe parki rozrywki w Krakowie

Kolejną świetną atrakcją dla najmłodszych będą sportowe parki rozrywki, które działają również w Krakowie i zapewniają całym rodzinom niezapomnianą zabawę.

 

Jednym z często odwiedzanych miejsc jest plac zabaw Kraków – parkwola.pl, gdzie czeka gama różnorodnych atrakcji. Zaliczają się do nich między innymi trampoliny, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe, miejsce do siatkówki plażowej, zjazdy na pontonach, a to jedynie parę propozycji. Park Wola znajduje się blisko centrum miasta, dlatego dojazd do niego nie jest problemem.

 

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

Warto też wziąć pod uwagę niezwykłe miejsce w Krakowie, jakim jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest on oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki i oferuje mnóstwo wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych.

 

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema pozwala na naukę poprzez zabawę. Dzieci mogą tam dowiedzieć się więcej na temat takich dziedzin nauki jak akustyka, mechanika, optyka czy fizyka dzięki ciekawym eksponatom, z których można korzystać na świeżym powietrzu.

 

Park wodny w Krakowie

Dla maluchów, które uwielbiają pływanie, świetnym wyborem będzie wizyta w parku wodnym w Krakowie. Dla najmłodszych i starszych pływaków czeka tutaj mnóstwo atrakcji, między innymi zjeżdżalnie, rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe, brodzik z Wyspą Piratów dla najmłodszych.

 

W parku wodnym w Krakowie odbywają się również zajęcia pływackie dla dzieci, a także dostępne są jacuzzi, hydromasaże, saunarium.

 

Park trampolin w Krakowie

Gdy poszukujesz świetnego sposobu na aktywność w ciągu zimowych dni, wybierz się razem z dziećmi do parku trampolin.

 

Krakowskie parki trampolin gwarantują świetną rozrywkę dla każdego. Można skorzystać w nich nie tylko z różnorodnych trampolin, ale również innych atrakcji, na przykład skoków na poduchę, wspinaczki, basenów z gąbkami, ścieżek do akrobatyki.

 

Kraków jest zatem pełen ciekawych atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych, które zachęcają do ruchu. Z pewnością znajdziesz coś ciekawego dla swojej pociechy – niezależnie od pory roku!