Lada recepcyjna - przykładowy model

Atrakcyjnie wyglądająca lada recepcyjna to inwestycja w wizerunek biznesu. Co warto wybrać?

Przy ladzie recepcyjnej przyjmuje się klientów w firmach, hotelach, pensjonatach i innych obiektach noclegowych. Doskonałym wyborem mogą być drewniane lady recepcyjne Stolbar, które powstają z naciskiem na najmniejsze detale.

Dobra lada do recepcji – czyli jaka?

Lada recepcyjna jest meblem o szczególnym znaczeniu. Zazwyczaj przy niej dochodzi do pierwszego kontaktu pomiędzy klientem a pracownikiem firmy, dlatego też powinna być ona komfortowa, estetyczna oraz funkcjonalna. Obecnie lady recepcyjne przyjmują różnorodne formy. W nowoczesnych wnętrzach najczęściej wykonuje się je ze szkła oraz z metalu. Uzupełniane są również przystępnymi cenowo płytami meblowymi w jednolitych kolorach lub barwach imitujących drewno. Z kolei w klasycznych aranżacjach króluje drewno, z którym można stworzyć pałacowy, elegancki klimat.

Blat

Lada recepcyjna jako mebel powinna posiadać szeroki i długi blat – prosty albo łamany, który będzie wyznaczał przestrzeń recepcji. Na froncie lady można umieścić wtedy napis, na przykład „recepcja” albo logo firmy. 

Przestrzeń do pracy

Po drugiej stronie lady recepcyjnej znajduje się miejsce pracy recepcjonisty. Powinno być ono ergonomiczne, uporządkowane, aby obsługa klientów mogła odbywać się sprawnie. Lada recepcyjna wyposażana jest wtedy w komputer, drukarkę, kasę fiskalną, a także inne elementy, które potrzebne są w codziennej pracy. Rozmaite szafki i szuflady tworzą rozbudowaną przestrzeń do przechowywania.

Oświetlenie

Poza tym lada recepcyjna powinna być odpowiednio oświetlona. Oświetlenie w tym przypadku służy zarówno stworzeniu właściwej przestrzeni do pracy, ale także może mieć ono znaczenie dekoracyjne. Lada może być wyposażona we własne oświetlenie, na przykład lady recepcyjne Stolbar mają specjalne daszki z wbudowanymi oczkami świetlnymi i oświetlenie paskami LED.

Meble do recepcji – nie tylko lada

W recepcji sprawdzi się nie tylko sama lada recepcyjna. To przestrzeń, która wyposażana jest również w dodatkowe meble. Mogą one korespondować swoim wyglądem z ladą recepcyjną, aby dzięki temu stworzyć atrakcyjnie prezentujący się komplet.

Pozostałe meble recepcyjne:

  • szafy – przeznaczone do przechowywania dokumentów i innych przedmiotów
  • witryny – przeszklone gabloty stosowane do prezentacji produktów na sprzedaż, nagród i innych przedmiotów
  • wieszaki na klucze – stosowane są w obiektach noclegowych
  • krzesło biurkowe – potrzebne do pracy przy ladzie
  • kontenerki – dodatkowe meble do przechowywania umieszczane na podłodze

Meble dobiera się indywidualnie i wykonuje na zamówienie, dlatego mogą one pasować do konkretnego miejsca montażu. To również powoduje, że są one wygodniejsze w codziennej eksploatacji, w pełni wykorzystują dostępną przestrzeń – nawet wtedy, gdy jest ona niewielka. Najlepiej zdecydować się na zamówienie mebli recepcyjnych w firmie, która posiada duże doświadczenie w ich produkcji na wymiar. Wtedy mogą być one perfekcyjnie dopasowane do miejsca montażu, profilu firmy i gustu zamawiającego.