Dzięki nasionom można samodzielnie stworzyć piękny kobierzec trawy, wysiać rabatę pełną kwiatów lub stworzyć ogród warzywny.

Chociaż dzisiaj w sklepach i szkółkach ogrodniczych można znaleźć szeroką gamę różnorodnych sadzonek, to jednak wiele osób woli nadal kupować nasiona. Nie tylko są tańsze, ale również ich uprawa daje dużo satysfakcji. Gdy chodzi o nasiona Kraków to miasto, w którym można kupić je w wielu wariantach. Jakie nasiona można kupić?

 

Rodzaje nasion

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo różnych rodzajów nasion, z których mogą wyrosnąć rośliny o szerokim zastosowaniu.

 

  1. Nasiona warzyw

To nasiona cieszące się największym zainteresowaniem wśród klientów. Często kupowane są między innymi nasiona ogórków, pomidorów, sałaty, marchewki, pietruszki, koperku, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

 

Do dyspozycji jest wiele typów nasion nie tylko pod kątem konkretnego gatunku warzywa, lecz także jego odmiany. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, by wybrać warzywa, które dają duże zbiory i będą wyśmienicie nadawały się dla całej rodziny.

 

  1. Nasiona na trawniki

W kategorii jak nasiona Kraków jest też miastem, gdzie można bez problemu zamówić różnorodny materiał siewny na trawniki. Obecnie najczęściej stosowane są specjalne mieszanki nasion, które pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego, trwałego kobierca wokół domu i w innych miejscach.

 

Nasiona na trawniki można podzielić na kilka kategorii:

  • mieszanki nasion uniwersalnych
  • mieszanki nasion na trawniki dekoracyjne
  • mieszanki nasion na trawniki sportowe
  • mieszanki nasion na łąki kwietne
  • mieszanki nasion do wysiewu na piaszczystych, trudnych glebach
  • mieszanki nasion do wysiewu na zacienionych stanowiskach

 

  1. Nasiona kwiatów

W końcu w sprzedaży można znaleźć wiele nasion kwiatów. Gdy chodzi o takie właśnie nasiona Kraków dysponuje centrami ogrodniczymi, gdzie można znaleźć nasion wielu gatunków kwiatów przeznaczonych do wysiewu w domu i na zewnątrz.

 

Wśród często wybieranych nasion znajdują się między innymi bratki, astry, dzwonki, malwy, aksamitki, ale także rośliny egzotyczne, które zachwycają swoim efektownym wyglądem.

 

Zakup nasion

Obecnie nasiona w Krakowie można kupić w wielu sklepach, między innymi są one dostępne w sklepach ogrodniczych, centrach ogrodniczych, ale także w wielu sklepach, które nie specjalizują się w ogrodnictwie, na przykład w marketach, dyskontach.

 

Nasiona można zamawiać również za pośrednictwem internetu – będą one wtedy dostarczone bezpieczną przesyłką pod wskazany przez klienta adres.