Wygląd powiek wpływa na wygląd twarzy. Gdy są one opadające, asymetryczne lub zwiotczałe, można zdecydować się na specjalny zabieg plastyczny – blefaroplastykę. Na czym ona polega i jakie można uzyskać z nią rezultaty?

Czym jest zabieg plastyki powiek?

Plastyka powiek, która jest także określana jako blefaroplastyka, to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu poprawy wyglądu i działania powiek. Taką operację plastyczną można wykonać na powiekach górnych albo na powiekach dolnych. Często wykonywana jest ona również na obu powiekach dla najlepszych efektów.

Kiedy wykonuje się blefaroplastykę?

Korekcja powiek jest często wykonywana ze względów estetycznych, ponieważ dzięki niej można poprawić wygląd oczu i zmniejszyć oznaki starzenia, w tym zmarszczki i zwiotczenia skóry. Dzięki niej można także zredukować widoczność worków pod oczami. Można jednak przeprowadzić ten zabieg z innych przyczyn, przykładowo w celu poprawy widzenia, gdy problemem są opadające górne powieki.

Gdzie można wykonać korekcję powiek?

Zabieg plastyczny polegający na korekcji powiek jest prowadzony w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Osobom planującym skorzystać z zabiegu takiego jak plastyka powiek Kraków gwarantuje dostęp do sprawdzonych specjalistów, którzy mają wiele pozytywnych opinii od klientów.

Na czym polega plastyka powiek?

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru tkanek z powiek, w tym skóry, mięśni i tłuszczu z powiek. W przypadku operacji powiek górnych cięcia wykonuje się w naturalnych załamaniach powiek, aby zminimalizować widoczność blizn. Nadmiar tkanek jest usuwany przez chirurga, a pozostała skóra jest napinana, dzięki czemu można osiągnąć bardziej młodzieńczy wygląd oczu i twarzy. Z kolei w przypadku operacji powiek dolnych nacięcia wykonuje się tuż pod rzęsami lub po wewnętrznej stronie powieki. W ten sposób można zlikwidować worki pod oczami i poprawić kontur dolnej powieki. Korekcja powiek jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym albo w znieczuleniu miejscowym zależnie. Czas rekonwalescencji różni się w zależności od zakresu zabiegu, ale po jego przeprowadzeniu większość pacjentów może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 7-10 dni.

Plastyka powiek – jakie daje efekty?

Za pomocą korekcji powiek można uzyskać następujące efekty:

  • Poprawa wyglądu oczu – usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu powoduje, że oczy uzyskują młodszy wygląd.
  • Redukcja oznak starzenia – za pomocą tego zabiegu można zmniejszyć widoczność zmarszczek, naciągnąć zwiotczałą skórę.
  • Zmniejszenie worków pod oczami – operacja powiek może również zredukować widoczne pod oczami worki, które u niektórych osób są trwałe i nie można zmniejszyć ich innymi metodami.
  • Lepsze widzenie – ponadto operacja powiek może poprawić widzenie u osób mających opadające górne powieki.

Warto pamiętać o tym, że efekty plastyki powiek mogą się różnić w zależności od osoby, u której jest on wykonywany, rodzaju wybranego zabiegu oraz postępowania pozabiegowego. Duże znaczenie ma też wybór dobrej kliniki, by procedura przebiegła bez problemów.