Toaleta przenośna

Toaleta przenośna najczęściej kojarzy się z różnymi wydarzeniami – koncertami czy festiwalami.

Nie zawsze w danym miejscu można wybudować węzeł sanitarny i zamontować toaletę. Nie zawsze jest to konieczne, gdy sprzęt sanitarny potrzebny jest tylko na wyznaczony okres. W takich sytuacjach stosowane są toalety przenośne oraz innego rodzaju sprzęt sanitarny. Asortyment jest spory, na przykład toalety przenośne Clipper typu VIP, dla niepełnosprawnych czy toalety leśne.  Kiedy stosowane są one najczęściej?

Niezastąpione na eventy – toalety przenośne z kompleksową obsługą

Przede wszystkim toalety przenośne używane są w trakcie eventów, na przykład jak:

 • koncerty
 • festiwale
 • zawody sportowe
 • pikniki plenerowe

Podczas takich wydarzeń organizator ma obowiązek zapewnić uczestnikom eventu dostęp do właściwego zaplecza sanitarnego. Jako że zazwyczaj nie ma wtedy możliwości skorzystania z publicznych toalet, rozwiązaniem są toalety przenośne, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu.

Do dyspozycji jest szeroka gama sprzętów, między innymi toalety standardowe, toalety z umywalką, toalety dla niepełnosprawnych. Ciekawą propozycją są także toalety przenośne Clipper, które dostępne są w wariancie VIP. Od standardowej toalety różnią się one swoim wyposażeniem – posiadają również umywalki, dozowniki na mydło, podajniki ręczników papierowych, podkładek higienicznych, lusterka, solarne oświetlenie.

Uzupełnieniem toalet przenośnych mogą być także pisuary, umywalki, a nawet prysznice przenośne.

Podczas eventów najczęściej wybierane są toalety przenośne wraz z dodatkowymi usługami sanitarnymi, do których zaliczają się między innymi wywożenie nieczystości na bieżąco, czyszczenie i dezynfekowanie toalety, a także uzupełnianie materiałów jak papier toaletowy, mydło w płynie czy ręczniki jednorazowe.

Przenośne toalety na place budów

Poza eventami toalety przenośne mają również bardzo szerokie zastosowanie. Są one między innymi wykorzystywane na placach budów. Są one używane zarówno przy budowie obiektów komercyjnych, biurowych czy mieszalnych, jak i przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, na przykład dróg, mostów.

Gdy na placu budowy nie zagościła jeszcze zwykła toaleta podłączona do instalacji wodno-kanalizacyjnej, toalety przenośne Clipper to sprawdzony wybór. Sprzęt ten zapewnia wtedy pracownikom dostęp do niezbędnego zaplecza sanitarnego.

Toalety przenośne w przestrzeni publicznej

To jednak jeszcze nie wszystkie możliwości w wykorzystaniu toalet przenośnych. Sprzęt ten może być używany również w przestrzeni publicznej zamiast toalet murowanych. Do wyboru są zarówno toalety w formie standardowych kabin z tworzyw, jak i kontenery sanitarne, które zapewniają większą przestrzeń oraz komfort dla użytkowników.

Toalety w przestrzeni publicznej spotykane są w wielu różnych miejscach, na przykład mogą być to:

 • parkingi
 • parki 
 • lasy
 • centra miast
 • obiekty sportowe
 • tereny rekreacyjne
 • cmentarze

We wszystkich tych miejscach, gdy nie ma możliwości zamontowania zwykłej toalety, można zastosować toaletę przenośną lub kontener sanitarny – nie wymagają one podłączenia do instalacji, co powoduje, że mogą stanąć w dowolnym miejscu. 

Toaleta przenośna również na działkę

Warto też wskazać, że toaletę przenośną można wykorzystać na działkach. To doskonały wybór dla osób, które chciałyby bez problemów korzystać z zaplecza sanitarnego tam, gdzie nie jest możliwe wybudowanie zwykłej toalety.

Nowoczesne toalety przenośne Clipper można wtedy zakupić na własność – gdy konieczne będzie opróżnienie pojemnika w toalecie, wtedy wystarczy skontaktować się z firmą, która świadczy tego typu usługi.