Chorwacja zachwyca wspaniałymi atrakcjami turystycznymi już od lat. Gdy także planujesz swoje wakacje właśnie tam, sprawdź opcje dojazdu!

Dojazd do Chorwacji z Krakowa może odbywać się różnymi środkami transportu. Gdy planujesz swoje wakacje, warto przeanalizować każdą opcję, aby dopasować ją indywidualnie do swoich potrzeb i możliwości. Czy lepiej zdecydować się na własne auto, autokar, a może kupić bilet na samolot?

 

Wyjazd do Chorwacji własnym samochodem

Dzisiaj wiele osób decyduje się na dojazd do Chorwacji z Krakowa własnym samochodem. Czas dojazdu to wtedy około 12-14 godzin w zależności od wybranej trasy oraz ruchu. Można zdecydować się na podróż własnym autem osobowym, ale także wynająć lub kupić przyczepę kampingową lub kampera, co dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie na kosztach noclegu.

 

Dojazd własnym autem wymaga czasu, dlatego najlepiej podzielić podróż na kilka etapów. Można wtedy odwiedzić także atrakcje w krajach, które znajdują się na trasie. Gdy chodzi o koszty, są one na bardzo atrakcyjnym poziomie, chociaż dużo zależy od posiadanego samochodu i jego spalania. Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem wynoszącym około 700-800 złotych. W cenie trzeba uwzględnić także koszty winiet, między innymi w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, na Słowenii.

 

Plusem dojazdu własnym autem jest też możliwość wykorzystania go na miejscu według własnych życzeń. Można wtedy pozwiedzać różne miejscowości bez konieczności korzystania z transportu publicznego lub wypożyczania auta na miejscu.

 

Dojazd do Chorwacji autokarem

Druga opcja to zakupienie biletów na autokar. Dojazd do Chorwacji z Krakowa w tym przypadku jest możliwy z kilkoma przewoźnikami, dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć taką, która będzie mieściła się w wyznaczonym budżecie, a także będzie cieszyła się pozytywnymi opiniami od klientów.

 

Za dojazd do Chorwacji z Krakowa autokarem trzeba zapłacić najczęściej od około 400 do 450 złotych w jedną stronę, przy czym można także kupić bilety w promocyjnych cenach i zapłacić jeszcze mniej. Niższe ceny dotyczą również wykupienia biletów w obie strony – wtedy także można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na przejeździe.

 

Aby podróż była wygodna, warto zdecydować się na sprawdzonego przewoźnika posiadającego nowoczesne zaplecze – komfortowe, bezpieczne autokary, które pozwalają na wygodną podróż bez ponoszenia wysokich kosztów.

 

Podróż do Chorwacji samolotem

W końcu do Chorwacji można dostać się także samolotem. Bezpośredni lot to jedynie 2 godziny.

 

Połączenia dostępne są również z Krakowa, zwłaszcza w sezonie letnich wakacji. W tym przypadku trzeba liczyć się już z nieco wyższymi kosztami – od około 700 złotych za bilety w jedną stronę, ale można także kupić bilety lotnicze w promocyjnych cenach już od około 150 złotych.