Podstawowe wyposażenie każdego tenisisty to rakieta tenisowa. Jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się dla początkującego gracza?

W sklepach można znaleźć różnorodne rakiety tenisowe. Wiele osób, które dopiero zaczyna swoją przygodę z tenisem ziemnym, nie wie, jakie wyposażenie dla siebie wybrać. Czym powinna cechować się dobra rakieta? Pod uwagę należy wziąć parę ważnych parametrów.

 

Rakieta tenisowa na start – co wybrać?

Przy doborze odpowiedniej rakiety tenisowej duże znaczenie ma poziom doświadczenia gracza. Stąd też dla osób początkujących polecane są inne rakiety tenisowe niż dla tych, które mają większe doświadczenie. Wynika to z faktu, że nowi gracze nie mają jeszcze w pełni wyrobionej techniki, mają na ogół niższą siłę i częściej popełniają błędy przy odbiciach.

 

Dobra rakieta tenisowa dla początkującego gracza powinna cechować się zatem odpowiednią budową, która będzie ułatwiała stawianie pierwszych kroków na korcie.

 

Najważniejsze parametry rakiet tenisowych dla początkujących

  • Ciężar – dla osób, które dopiero zaczynają grę, polecane są rakiety tenisowe, które są lżejsze. Takie rakiety są łatwiejsze w obsłudze, nie wymagają aż tak dużego zamachu. Wprawdzie nie są tak szybkie, jednak zapewniają większy komfort gry i pomagają w zdobywaniu nowych umiejętności.
  • Układ strun rakiety – drugi ważny parametr przy wyborze odpowiedniej rakiety dla osoby początkujące to układ strun. W tym przypadku polecane jest wykorzystanie rakiet o otwartym układzie strun, które są bardziej komfortowe w grze, a przy tym pozwalają na nadanie piłce odpowiedniej dynamiki.
  • Sztywność rakiety – to także ważna kwestia przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Na start warto zdecydować się na rakiety cechujące się większą sztywnością, ponieważ nawet w przypadku popełnienia błędów rakieta może zapewnić prawidłowe odbicie.
  • Wielkość główki rakiety – dobierając rakiety tenisowe, warto także sprawdzić wielkość główki. Rakiety o większych główkach mają większą powierzchnię odbicia, dlatego polecane są one dla osób posiadających mniej doświadczenia.

 

Ile kosztują rakiety tenisowe?

Gdy chodzi o koszty, rakiety tenisowe dla osób początkujących nie muszą być bardzo drogie. Można kupić je w cenie już około 100-150 złotych za sprzęt od dobrego producenta.

 

Najlepiej rakiety tenisowe na start kupować w dobrych sklepach sportowych z szerszym asortymentem, gdzie można porównać ze sobą różne modele oraz otrzymać fachowe porady od doświadczonych sprzedawców. Wtedy dobór odpowiedniej rakiety na start będzie jeszcze łatwiejszy.