ems kraków

Treningi EMS święcą triumfy i rzesza ich zwolenników stale się powiększa. Odkąd taki rodzaj aktywności dotarł do Polski, coraz więcej siłowni, studiów i hal sportowych oferuje go swoim klientom. Trening EMS to skuteczny i szybki sposób na redukcję masy ciała, wyrzeźbienie sylwetki, a także pozbycie się cellulitu. 

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni

EMS to skrót od Electrical muscle stimulation. W technice tej wykorzystuje się impulsy elektryczne, by przy ich pomocy wywołać skurcze mięśni. Od kilku lat EMS święci triumfy w rehabilitacji urazów, a także jako narzędzie treningowe. Po EMS sięgają profesjonalni sportowcy, pacjenci częściowo lub całkowicie unieruchomieni, stosuje się go także jako narzędzie testowe do oceny funkcji nerwowych lub mięśniowych oraz do regeneracji po wysiłku czy uzupełnienia treningów z przeróżnych dyscyplin. 

Trening EMS 

Elektrostymulacje mięśni stosuje się także na siłowniach i salach treningowych. Niezwykle popularnym rodzajem treningu jest trening EMS. W czasie aktywności posiadający elektrody kombinezon, który zakłada osoba ćwicząca, wysyła impuls do mięśni, aktywuje je do pracy i intensywnego wysiłku. Trening EMS pobudza procesy metaboliczne organizmu, stymuluje przy pomocy impulsów elektrycznych mięśnie, tkankę tłuszczową i warstwy skóry, np. te, gdzie znajduje się cellulit. Stymulacja EMS przyspiesza przepływ krwi i metabolizm (tkanki tłuszczowej i nie tylko), pozytywnie wpływa na dotlenienie komórek w tkankach i mięśniach, zwiększa produkcję kolagenu, co poprawia napięcie skóry. 

Większość dużych i średniej wielkości polskich miast oferuje taki rodzaj aktywności w siłowniach, studiach sportowych i klubach fitness. W stolicy Małopolski trening EMS Kraków prowadzi firma in.Time, która ma aż 5 placówek w różnych lokalizacjach tego miasta. Na pierwszy, wprowadzający trening można umówić się telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza na stronie internetowej. 

Do kogo jest skierowany trening EMS? 

Na trening EMS najczęściej decydują się osoby, które borykają się z dodatkowymi kilogramami lub cellulitem. EMS to szybki i efektywny sposób, by wysmuklić sylwetkę, ale także poprawić kondycję i zbudować masę mięśniową. Popularność treningów EMS wynika z prostego faktu, że trwają one bardzo krótko – przeciętnie jedna sesja to tylko 20 minut – a spala się wówczas 2-3 razy więcej kalorii niż podczas treningu konwencjonalnego. Krótsze treningi i mniejsza ich liczba zachęcają osoby, które nie mogą lub nie chcą poświęcić kilku godzin tygodniowo na inną regularną aktywność. Trening EMS jest także polecany osobom, które chcą poprawić swoją wytrzymałość. Korzystają z nich profesjonaliści i amatorzy, trenujący przeróżne dyscypliny, by poprawić swoją wydolność. Wielkim atutem EMS jest fakt, że treningi nie obciążają stawów i kręgosłupa, są zatem bezpieczne praktycznie dla każdego. Przekrój wiekowy osób, które chodzą na treningi EMS, jest ogromny – od 18-21-latków aż do 60-latków lub wyżej (jeżeli oczywiście nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych). 

Cele treningu EMS u osób z nadwagą lub otyłością

Osoby, które sięgają po treningi EMS, by zredukować swoją wagę i nadmiar tkanki tłuszczowej, mogą ukierunkować się na 2 różne cele. Pierwszym z nich jest spalanie tłuszczu, drugim budowa masy mięśniowej. W treningu EMS – w odróżnieniu od innych treningów konwencjonalnych – może rozdzielić oba te cele i skupić się wyłącznie na jednym. W stroju na trening EMS posiadającym elektrody da się bardzo precyzyjnie ustawić impulsy elektryczne oraz ich intensywność na wybrane partie ciała, z którymi osoba ćwicząca ma największy problem. Pozwoli to na szybką utratę tkanki tłuszczowej z tych rejonów. Budowa masy mieśniowej to kolejny krok w planie treningowym. Warto również pamiętać, że mięśnie mają jakąś wagę – fakt, że waga pokazuje niewielki ubytek wcale nie oznacza, że tkanka tłuszczowa nie została zredukowana – mogła zostać zastąpiona wypracowanymi mięśniami.

Trening EMS na cellulit

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, objawia się w postaci tzw. pomarańczowej skórki, czyli nieestetycznej, grudkowatej i włóknistej skóry. Przyczyny powstawania tego problemu to przede wszystkim siedzący tryb życia i brak ruchu i różnego rodzaju nałogi. Cellulit pojawia się także u osób z zaburzeniami krążenia obwodowego i gospodarki hormonalnej, jest to także uwarunkowane genetycznie. Najczęściej cellulit to problem dotykający kobiet, problematyczne rejony ciała z “pomarańczową skórką” to przede wszystkim pośladki, biodra i uda. Trening EMS pobudza krążenie krwi, dzięki temu poprawia się metabolizm, ciało staje się smuklejsze, wymodelowane, a problem cellulitu stopniowo znika.

Trening EMS Kraków – Trener Personalny – inTime

Kazimierza Wielkiego 82a
30-074 Kraków