książki

Podręczniki szkolne mogą być drogie. Właśnie dlatego wielu rodziców poszukuje sposobów na zaoszczędzenie na ich zakupie. Jak nie przepłacić?

Dzisiaj skompletowanie wszystkich podręczników do szkoły podstawowej albo średniej może być bardzo dużym wydatkiem w domowym budżecie. Chociaż rodzice mają do dyspozycji specjalne dodatki, to jednak są one zbyt małe, aby pokryć wszystkie koszty z wyprawką do szkoły. Są jednak sposoby, by kupować tanie ksiażki. Jak zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych?

 

  1. Sprawdź ceny w księgarni internetowej

Księgarnie działające stacjonarnie często mają dość wysokie ceny, dlatego wtedy, gdy liczą się niskie ceny, warto sprawdzać oferty dostępne w księgarniach internetowych. To właśnie tam można kupować tanie ksiażki w cenach niższych niż te sugerowane na odkładach.

 

Sklepy internetowe pozwalają na zaoszczędzenie od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych na zakupie określonych podręczników, w tym podręczników przeznczonych do nauki języków obcych, które są najdroższe.

 

Warto sprawdzać oferty w różnych sklepach internetowych, ponieważ koszty skompletowania wyprawki szkolnej będą również się pomiędzy nimi różniły. W tym celu można zastosować dostępne w internecie porównywarki cen, aby dowiedzieć się, gdzie ceny będą najbardziej atrakcyjne za wszystkie książki potrzebne uczniowi.

 

  1. Szukaj promocji na książki

Drugim sposobem, aby zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych, jest sprawdzanie aktualnie dostępnych promocji. W ten sposób tanie książki można kupić bez przepłacania i dodatkowo otrzymać atrakcyjne rabaty.

 

Wiele sklepów internetowych ma dla swoich klientów kody rabatowe, które pozwalają na zredukowanie kosztów związanych z zakupem książek. Dzięki nim można otrzymać obniżkę od około 5% do nawet 10%, co przy większym zamówieniu będzie przekładało się nawet na kilkadziesiąt złotych.

 

  1. Zrób większe zakupy w jednym sklepie

Aby zapłacić za książki w księgarni internetowej niską cenę, warto sprawdzić, ile kosztuje dostawa. Zwykle ceny przesyłki rozpoczynają się od około 7 złotych, chyba że księgarnia oferuje klientom darmową wysyłkę.

 

Żeby skorzystać z darmowej wysyłki, należy najczęściej wydać w danej księgarni określoną sumę, na przykład 200 złotych. Gdy zatem w jednym miejscu zakupi się od razu więcej podręczników, wtedy można zaoszczędzić również koszty ich wysyłki.

 

  1. Sprawdź ofertę książek używanych

Używane książki mogą być stosowane do różnych przedmiotów, dlatego jednym ze sposobów, aby zaoszczędzić, będzie skorzystanie z książek z drugiej ręki.

 

Obecnie takie tanie ksiażki można bez problemu zakupić w wielu miejscach, między innymi na portalach ogłoszeniowych, w serwisach społecznościowych czy też na portalach aukcyjnych. Organizowane są również różne kiermasze książek, dzięki którym można zakupić je bez przepłacania.

 

Wobec tego istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić na książkach do szkoły. Warto więc zacząć rozglądać się za nimi z wyprzedzeniem, aby nie kupować ich na ostatni moment. Wtedy można spokojnie porównać ceny w wielu sklepach i kupić podręczniki tam, gdzie będzie można zapłacić za nie najmniej!