Małe zwierzęta jak chomiki, świnki morskie, króliki mogą powodować nieprzyjemny zapach. Zobacz, jak się go pozbyć!

Regularne czyszczenie klatki małego pupila jest bardzo ważne, jednak nawet ono nie jest w stu procentach skuteczne w zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom. Wtedy warto sięgnąć po pochłaniacz zapachów małych zwierząt, który może je skutecznie wchłonąć i zapewnić przyjemny zapach w pomieszczeniu.

 

Czym jest pochłaniacz zapachów małych zwierząt?

Pochłaniacze zapachów to produkty, które najczęściej mają formę małej puszki albo zawieszki, która jest łatwa do umieszczenia w pobliżu klatki. Są one jednocześnie bezpieczne dla zwierząt, dlatego nie powodują żadnego ryzyka dla nich i dla środowiska naturalnego.

 

Pochłaniacz zapachów małych zwierząt – jak działa?

Działanie pochłaniacza zapachów małych zwierząt polega na wchłanianiu nieprzyjemnych zapachów, dlatego też nie powodują one ich zamaskowania, ukrycia. To powoduje, że są również wysoce skuteczne.

 

Najczęściej pochłaniacze tego typu zawierają w środku specjalne filtry węglowe lub inne środki, które skutecznie pochłaniają zapachy i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu. Warto jednocześnie wskazać, że tego typu produkty nie aromatyzują, dezodoryzują powietrza, czyli nie nadają mu zapachu.

 

Czas działania pochłaniaczy wynosi nawet do 3 miesięcy, dlatego też w tym czasie mogą one skutecznie neutralizować zapachy.

 

Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że pochłaniacz zapachów małych zwierząt nie zwalnia z dbałości o klatkę zwierzęcia, dlatego nadal trzeba pamiętać o jej systematycznym sprzątaniu.

 

Jaki pochłaniacz zapachów małych zwierząt wybrać?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele tego typu produktów. Najlepiej zdecydować się na pochłaniacz zapachów małych zwierząt, który jest biodegradowalny, bezpieczny i skuteczny.

 

Z różnymi produktami oraz z opiniami na ich temat można zapoznać się już teraz w internecie, aby wybrać odpowiedni dla swojego pupila.