Samochód ciężarowy

Prowadzenie różnego rodzaju prac tymczasowych w pasie drogowym wymaga przede wszystkim różnego rodzaju oznakowań, które pozwalają na właściwe zabezpieczenie robót i zminimalizowanie ryzyka wypadków. Jednymi z najczęściej stosowanych rozwiązań są osłony energochłonne TMA – czym są i dlaczego tak chętnie się z nich korzysta?

Co to są osłony energochłonne TMA?

Osłona energochłonna TMA to specjalistyczne urządzenia, które montuje się na samochodach ciężarowych. Jej zastosowanie jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na skuteczne zabezpieczenie prac tymczasowych, jakie prowadzone są na drodze. Wyposażone są w tablice U-26a zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 roku. Co więcej, w ich skład wchodzi poduszka pochłaniająca energię pojazdu, który uczestniczy w kolizji, a także specjalna konstrukcja, która pozwala na montaż osłony na samochodzie.

Sterowanie taką osłoną energochłonną TMA możliwe jest bezpośrednio z kabiny kierowcy, który za pomocą pilota może ją podnosić i obniżać. Co więcej, na życzenie klienta możliwe jest pomalowanie takiej osłony na dowolny kolor. Zwykle wykonana jest z wysokogatunkowych materiałów, co sprawia, że jest odporna na czynniki zewnętrzne.

Osłona energochłonna niezbędna podczas prac w pasie drogowym

Nowoczesne osłony energochłonne TMA pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju prac i zminimalizowanie ryzyka wypadku, a gdy już do niego dojdzie – obniżenie potencjalnych strat. Znajdziesz je między innymi w ofercie Wimed – marki, która zapewnia dostęp do najlepszych urządzeń sygnalizacyjnych.