Uwielbiasz tradycyjne wzornictwo góralskie? Pomyśl o zaaranżowaniu swojej kuchni w tym stylu. Sprawdź, jak uzyskać najlepszy efekt!

Moda na góralszczyznę powraca. Widać ją nie tylko w częstym odwiedzaniu malowniczych zakątków polskich gór, lecz również w modnych teraz motywach wzorniczych. Tradycyjne góralskie parzenice, wzory kwiatowe, ornamenty można zobaczyć między innymi na ubraniach, galanterii, ale również we wnętrzach. W góralskim stylu można zaaranżować także serce domu, czyli kuchnię. Urządzając przestrzeń jak kuchnia góralska meble to podstawa, ale duże znaczenie mają też dekoracje. Sprawdź, jak stworzyć piękną kuchnię po góralsku!

 

Kuchnia góralska – jakie meble wybrać?

Każdy, kto kiedykolwiek gościł w góralskim domu, na pewno wie, że króluje w nim drewno. Stąd też przy urządzeniu kuchni góralskiej meble powinny być wykonane z drewna naturalnego albo z jego wysokiej jakości imitacji.

 

Najczęściej do wykonania góralskiej kuchni stosuje się drewno z drzew jak świerk, sosna, wiąz, dąb czy buk. Dominują jasne wybarwienia, które z czasem uzyskują szlachetny wymiar ciemniejszych barw.

 

Meble w góralskim stylu są także zdobione ludowymi motywami, między innymi parzeniami, kwiatami, sercami. Dzięki temu wyglądają tak efektownie i są także jedyne w swoim rodzaju.

 

 

Meble wyposażane są także w nowoczesne rozwiązania techniczne, między innymi w gładko wysuwane szuflady z samodomykiem, kosze cargo, mogą także posłużyć do zabudowy AGD. Dzięki temu jednocześnie wyglądają tak efektownie, ale także są funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

 

Jak udekorować kuchnię w góralskim stylu?

Aby kuchnia góralska wyglądała efektownie, nie można zapominać też o jej udekorowaniu. Do tego celu mogą posłużyć różne regionalne ozdoby i dodatki, które można zakupić podczas pobytu na Podhalu albo wygodniej – przez internet.

 

W góralskich kuchniach można zobaczyć między innymi:

  • ceramiczne pojemniki wykonane z gliny kamionkowej
  • obrusy z tradycyjnymi motywami, na przykład kwiatami
  • drewniane dodatki, na przykład łyżki, deski do krojenia
  • pęki suszonych ziół
  • polne kwiaty zebrane z łąk w dekoracyjnych wazonach – dzbanach
  • haftowane firanki w białym kolorze

 

Do wnętrza jak kuchnia góralska meble i akcesoria można sprawdzić już teraz online, aby znaleźć inspirację w stworzeniu wyjątkowego wnętrza.